Personal

Seko sjöfolk har två kontor, ett i Göteborg och ett i Stockholm.

Boka alltid in möten innan du besöker oss då vi inte alltid är på plats. Kontoret i Göteborg går att besöka under öppettider, men vill du träffa en ombudsman bör du boka tid.

  • Kenny Reinhold

    Ordförande

    Kenny Reinhold

    Telefon: 031-429530

    kenny.reinhold@seko.se

    Kenny har det övergripande ansvaret för verksamheten, och är ansvarig för det internationella arbetet, avtal och ombudsmän.

  • Peter Skoglund

    Vice ordförande och ombudsman

    Peter Skoglund

    Telefon: 031-429524

    peter.skoglund@seko.se

    Peter arbetar som ombudsman på vårt kontor i Göteborg och är vice ordförande med ansvar för facklig/politiskt samarbete, rederier på västkusten och för internationella avtal.

  • Jonas Forslind

    Sekreterare och ombudsman

    Jonas Forslind

    Telefon: 031-429534

    jonas.forslind@seko.se

    Jonas är ansvarig för personalen och kontoren. Informationsansvarig och ansvarig utgivare för medlemstidningen Sjömannen.

  • Mikael Lindmark

    Kassör och ombudsman

    Mikael Lindmark

    Telefon: 031-429544

    mikael.lindmark@seko.se

    Mikael arbetar som ombudsman på vårt kontor i Göteborg, är kassör och ansvarar för flera rederier på västkusten, i Skåne och i Blekinge.

  • Oskar Lindskog

    Ombudsman

    Oskar Lindskog

    Telefon: 031-429538

    oskar.lindskog@seko.se

    Oskar arbetar som ombudsman på vårt kontor i Stockholm och ansvarar för rederier på ostkusten.

  • Pelle Andersson

    Ombudsman & RSO

    Pelle Andersson

    Telefon: 031-429528

    pelle.andersson@seko.se

    Pelle är ombudsman på vårt kontor i Stockholm. Han är även Regionalt skyddsombud och håller i våra utbildningar i arbetsmiljö. Skärgårds- och bogseravtal på ostkusten är Pelles ansvarsområden.

  • Klara Johansson

    Redaktör och kommunikatör

    Klara Johansson

    Telefon: 031-429521

    klara.johansson@seko.se

    Klara är redaktör för medlemstidningen Sjömannen. Hon arbetar också med sociala medier, webb och övrig kommunikation. Klara är placerad på vårt kontor i Göteborg.

Granskad: