Personal

Seko sjöfolk har två kontor, ett i Göteborg och ett i Stockholm.

Boka alltid in möten innan du besöker oss då vi inte alltid är på plats. Kontoret i Göteborg går att besöka under öppettider, men vill du träffa en ombudsman bör du boka tid.

  • Kenny Reinhold

    Ordförande

    Kenny Reinhold

    Telefon: 031-429530

    kenny.reinhold@seko.se

    Kenny har det övergripande ansvaret för verksamheten, och är ansvarig för det internationella arbetet, avtal och ombudsmän.

  • Peter Skoglund

    Vice ordförande och ombudsman

    Peter Skoglund

    Telefon: 031-429524

    peter.skoglund@seko.se

    Peter arbetar som ombudsman på vårt kontor i Göteborg och är vice ordförande med ansvar för facklig/politiskt samarbete, rederier på västkusten och för internationella avtal.

  • Mikael Lindmark

    Kassör och ombudsman

    Mikael Lindmark

    Telefon: 031-429544

    mikael.lindmark@seko.se

    Mikael arbetar som ombudsman på vårt kontor i Göteborg, är kassör och ansvarar för flera rederier på västkusten, i Skåne och i Blekinge.

  • Oskar Lindskog

    Ombudsman

    Oskar Lindskog

    Telefon: 031-429538

    oskar.lindskog@seko.se

    Oskar arbetar som ombudsman på vårt kontor i Stockholm och ansvarar för rederier på ostkusten.

  • Pelle Andersson

    Ombudsman & RSO

    Pelle Andersson

    Telefon: 031-429528

    pelle.andersson@seko.se

    Pelle är ombudsman på vårt kontor i Stockholm. Han är även Regionalt skyddsombud och håller i våra utbildningar i arbetsmiljö. Skärgårds- och bogseravtal på ostkusten är Pelles ansvarsområden.

  • Ylva Bowes

    Redaktör och kommunikatör

    Ylva Bowes

    Telefon: 031-429521

    ylva.bowes@seko.se

    Ylva är redaktör och ansvarig utgivare för medlemstidningen Sjömannen samt kommunikatör i Seko sjöfolk. Hon är placerad på vårt kontor i Göteborg. 

  • Ombudsman/trainee

    Sanna Kallenberg

    sanna.kallenberg@seko.se

  • Ombudsman/trainee

    Jeanette Ganesjö

    jeanette.ganesjo@seko.se

  • Ombudsman/trainee

    Camilla Widman

    camilla.widman@seko.se

Granskad: